Jak vše začalo....      

                                   

        Přáním všech dětí je mít doma zvířátko. Stejně tomu bylo i u nás. Nejdříve to bylo dlouhosrsté morče Pufina.  Po čase nahradil morče malý pejsek, desetiměsíční malý hladkosrstý pinč srnčí barvy jménem Goro z Kalné, kterému jsme říkali Ryk. Bohužel jsme ho měli necelý rok, když se u něj objevila šelest na srdíčku, na kterou náslendě podlehl:-(. Za ten rok jsme si na něj tak zvykli, že jsme museli hledat ihned náhradu. A tak jsme dostali tip na čerstvě narozená štěňátka pražských krysaříků. V létě roku 1996 k nám do rodiny přišel první Pražský krysřík. Betty, jak jsme ji říkali, byla z pěti štěňátek a měla červenou barvu. O dva roky déle se ji narodila fenečka, která zůstala u nás. Pojmenovali jsme ji Arry. V té době se naše rodina přestěhovala z městského bytu na sídlišti do domku na vesnici a pejskům se tak naskytla možnost užívat si pobytu na zahradě. Obzvlášť Bettynka byla milovnice slunce. Zahrádky si společně s nimi užíval i náš "hlídač", kříženec baseta s jezevčíkem, Bax. Naše holky měly pořádného bodyguarda:-).

        V roce 2005 se u krysaříků vyskytovala převážně barva černá s pálením a jiných barev bylo málo. A protože Arry byla barvy žluté a splňovala požadavky dané standartem byla dne 20. 12. 2005 zapsaná do pomocného registru. V roce 2004 byla zaregistrována naše chovatelská stanice pod názvem z Pavlišova. Po absolvování povinných výstav byl Arry povolen zkušební vrh a dne 29. 10. 2005 se v naši chovatelské stanici narodila dvě štěňátka - Annie z Pavlišova (černá s pálením) a Albert z Pavlišova (žlutá).

        V prosinci 2008 se naše chovatelská stanice rozšířila o fenečku z chovatelské stanice z Jeřic Yštu-Yendi (Yendi), barvy černá s pálením. V té době jsme se museli rozloučít s našim venkovním hlídačem Baxem. Ale netrvalo dlouho a na začátku roku 2009 smutné chvíle vystřídala radost z nového hlídače. Vlastně hlídačky. O naše male fenky se začala starat a pečlivě hlídat fenka Bernského salašnického psa Cira z Malšovic, které jsme říkali Čira. Tím se chovatelská stanice z chovu Pražských krysaříků rozšířila o chov Bernských salašnických psů.